„Mała książka- wielki człowiek”- projekt realizowany przez Biblioteki Publiczne Gminy Brzuze

Z przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Brzuzem z siedzibą w Ostrowitem wraz z Filiami (Trąbin i Ugoszcz) będzie realizować projekt „Mała książka- wielki człowiek”. Projekt ten jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (roczniki 2014-2017). Akcja ta ma zachęcić rodziców do odwiedzenia bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Od października 2020 roku w bibliotekach biorących udział w programie na młodych czytelników czeka wyjątkowy prezent- książka „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych.

W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wypożyczoną książkę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie nalejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie- przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”. Przypomni ona o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Kampania społeczna „Mała książka- wielki człowiek” została dofinansowana przez MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zapraszamy do bibliotek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *